شرکت راش عمران کیش در سال 1376 در جزیره زیبای کیش تاسیس شد. از همان ابتدا فعالیت شرکت براساس شیوه ساخت و ساز به روش پیش ساخته و خشک شکل گرفت. ساخت شهرک های مسکونی در جزیره کیش، پروژه های بزرگ کمپینگ در پارس جنوبی، ویلاهای پیش ساخته در مناطق مختلف کشور و همچنین پروژه های ساختمانی مشابه در کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز کشور ترکمنستان برخی از سوابق شرکت راش عمران از زمان تاسیس می باشد.

شیوه تولید پیش ساخته براساس فاکتورهایی از قبیل سرعت، کیفیت و بخصوص مقاومت سازه ها برگزیده شد. متاسفانه بدلیل زلزله خیزی اکثر مناطق کشورمان و عدم رعایت ضوابط و آیین نامه ها در بسیاری از پروژه های بزرگ و کوچک و ضعف سیستم نظارتی همواره شاهد خسارت های شدید جانی و مالی پس از بروز بلایای طبیعی بوده ایم و این موضوع در وقوع زلزله های رودبار و منجیل، طبس و بم بر همگان روشن شد. شیوه پیش ساخته سازی بدلیل انجام حداکثر مراحل و فرآیندهای احداث در محیط کارخانه و تحت کنترل و نظارت دقیق در کشورهای توسعه یافته و پیشرو به شکل فزآینده ای در حال گسترش و استفاده است.

علاوه بر کیفیت ساخت، این روش مزایای عمده دیگری نیز دارد. سرعت اتمام پروژه ها در روش پیش ساخته سازی بدلیل تمرکز تجهیزات و نیز نیروی انسانی مجرب حداقل 50 درصد زمان احداث با هر روش دیگری خواهد بود. مزیت دیگر پیش ساخته سازی کاهش چشمگیر آسیب به محیط زیست است که امروزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . این موضوع هم به جهت ساخت و ساز خشک در این روش و هم از نظر کاهش چشمگیر پرت مصالح و کاهش قابل توجه انرژی مصرفی قابل استنباط است.